День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2018, 13:51
День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2018 року відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, встановлений Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245.

Протягом останніх років у державі реалізуються нові концептуальні та ідеологічні підходи з відзначення пам’ятних подій. Водночас слід врахувати, що початок війни між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом 22 червня 1941 року знаменував собою розгортання найбільш її драматичного періоду, що призвело до величезних людських і матеріальний втрат, передусім для України.

22 червня 2018 року у зв’язку з відзначенням Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні біля пам’ятного знака відбулась церемонія покладання, у якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Олег Сліпець, заступник голови районної ради Олександр Мороз, керівники громадських організацій, делегації підприємств та установ району, військовослужбовці, громадськість, представники ЗМІ.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти, траурні вінки, свічки до пам’ятного знаку.

Цього дня на території району приспущено Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій; обмежено проведення розважально-концертних заходів.

«Основними завданнями влади є сприяння подальшій консолідації українського суспільства, порозумінню і примиренню між усіма учасниками трагічних подій Другої світової війни, виховання шанобливого ставлення до ветеранів війни, борців за незалежність України, жертв нацистських переслідувань, гідне вшанування пам’яті загиблих»,- наголосив Олег Володимирович.